בשיטת הלימוד שלי כל תלמיד הופך, במוקדם או במאוחר, לנהג מיומן, זהיר, בעל ידע רב בנהיגה וביטחון עצמי בכביש.

לכל אחד מתלמידי יש כרטיס תלמיד, המלווה אותו מתחילת הלימוד ועד הטסט. בכרטיס מפורטים נושאי הלימוד: תפעול, דרך ותנועה. באמצעות עזרי לימוד כגון מפות כבישים ומדריכי נסיעות, אני מלמד כיצד לקרוא מפות ומהם הכבישים הראשיים בישראל. כמו כן, אני מסייע בלימוד התיאוריה בהתאם לצורך. תלמידי ניגשים לטסט (מבחן נהיגה מעשי) בהגיעם לגיל 17, לאחר שעברו בהצלחה מבחן תיאוריה וגם טסט פנימי אצל מנהל בית ספר לנהיגה.

מעבר לחומר הרגיל, אני מלמד כיצד "לקרוא את הכביש", להבין את כוונותיהם של נהגים והולכי רגל ולצפות מראש סכנות. במקביל, אני מנחה את תלמידי להיות זהירים, אדיבים ולא לקחת סיכונים מיותרים, כי "בכביש אל תהיה צודק, היה חכם".

 לימוד נהיגה ביחס אישי

בסיום הלימוד אני מארגן קבוצה של 3-2 תלמידים, היוצאת לנסיעה ארוכה בהרי ירושלים, באווירה נעימה של טיול בטבע. הנסיעה כוללת ביצוע משימות נהיגה מאתגרות, תחת פיקוחי הצמוד כגון: נסיעה בדרך הררית, נסיעה בפיתולים, בעליות ובירידות, וביצוע עקיפות. לנסיעה זו חשיבות רבה, כיוון שלנהג חדש עם מלווה קשה מאוד לבצעה ברכב רגיל, בו אין דוושות בצד הנוסע.

עם כל אחד מתלמידיי אני יוצר קשר אישי, חם ואכפתי. כל נושא אני מסביר בסבלנות וביסודיות, עד שהוא מובן וברור לתלמיד. כאשר התלמיד חש קושי אני תומך בו ומעודד אותו להמשיך עד שיצליח. והתוצאות מדברות בעד עצמן: תלמידי הופכים לנהגים טובים ורובם עוברים את הטסט כבר בפעם הראשונה או השנייה.

השיעורים מועברים באזור גוש דן, כאשר הטסטים יוצאים מ-דן דיזיין סנטר (מול קניון איילון).

 
 
 
גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר